Ana Sayfa

Duyurular

Yeni Biyofizik Kitapları detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız...

Uluslararası Bilimsel Etkinliklere Katılma Desteği Alma Koşulları'na ulaşmak için lütfen linki tıklayınız...

19th IUPAB and 11th EBSA Congress

16th Congress of the Spanish Biophysical Society (SBE)

The British Biophysical Society Christmas Meeting

Yeni Üyelerimiz detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız...

Yeni Uluslararası yayınlar detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız...

Lisansüstü Programı Açma Yolları detaylı bilgi için lütfen linki tıklayınız...

Duyuru Arşivi için lütfen linke tıklayınız...

Ulusal ve Uluslararası Kongre ve Etkinlikler

Ulusal Kongre ve Etkinlikler

Uluslarası Kongre ve Etkinlikler

ECNS 2016 Annual Conference (The EEG & Clinical Neuroscience Society)

19th IUPAB and 11th EBSA Congress

16th Congress of the Spanish Biophysical Society (SBE)

The British Biophysical Society Christmas Meeting

Ulusal ve Uluslararası Bilimsel Etkinliklere Katılım Desteği

Başsağlığı Mesajı

"Sayın Türk Biyofizik Derneği Üyeleri,

Türk Milletinin zenginliğinin temsilcisi, değerli  meslektaşımız, bilimci, arkadaşımız Doç. Dr. SÜHA YAĞCIOĞLU'nu ani olarak yitirdik. Çok üzgünüz.

Yönetim Kurulu olarak  ailesine ve tüm meslektaşlarımıza baş sağlığı ve sabırlar dileriz."

Prof. Dr. Mehmet Can AKYOLCU
Türk Biyofizik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

 

EBSA (Europan Biophysical Socieities Association)

"Değerli Türk Biyofizik Derneği Üyeleri,

Avrupa'daki biyofizik çalışmaları, toplantıları, ödüller, iş olanakları ile ilgili bilgilere ilk elden ulaşabilmeniz için http://ebsa.org/portal/newsgroup, adresine girerek EBSA News Gurubuna katılmanızı öneririz. EBSA Türkiye'den gerçekleşen katılımları gözlemlemektedir. Türk biyofizik bilimcilerinin daha fazla uluslararası ilişkilerde bulunması, yerimizin güçlenmesine ve gelişimimize katkı sağlayacağı açıktır.

http://www.springer.com adresine girerek çok sayıda araştırma ve çalışma alanıyla ilgili bilgiye ulaşmak mümkündür.

EBSA her yıl hangi ülkeden kaç biyofizik bilimcisinin dergiyi incelediğini kaç makale indirdiğini değerlendirmekte ve bu bilgilerin ışığında ülkelerin biyofizik dünyasındaki yerini ve önemini belirlemekte ve genel kurullarda açıklamaktadır.
Özellikle genç bilimcilerimizin bu konularda cesaretlendirilmelerini dileriz.

Daha üstün başarı dileklerimizle..."

Prof. Dr. Mehmet Can AKYOLCU
Türk Biyofizik Derneği Yönetim Kurulu BaşkanıEBSA Genç Araştırmacı Ödülü Duyurusu

"Değerli Türk Biyofizik Derneği Üyeleri,

Aşağıda sunulan metinden de anlaşılacağı gibi EBSA Temmuz 2017 de Edinburg’da yapılacak olan EBSA/IUPAB kongresinde araştırmacı ödülü verecektir. Yönetim Kurulumuz da ülkemizden bir adayın (sadece bir çalışmayı aday gösterebiliyoruz) çalışmasını gönderme kararı almıştır. Aday gösterilecek olan çalışmayı yapan bilimcinin Türk Biyofizik Derneği üyesi olması zorunludur. Daha fazla bilgi için: "http://ebsa.org/portal/prize-and-medal'' yararlanmak mümkündür. Belirtilen özellikleri taşıyan adayların çalışmaları ile birlikte derneğimiz sekreterliğine en geç 30 Kasım 2016 tarihine başvurmaları gerekmektedir. Yönetim kurulumuzun oluşturacağı başvurular arasından bir çalışmayı seçip Türkiye’yi temsil edecek adayı EBSA'ya bildirecektir.

Bilgilerinize.

Başarı dileklerimiz ile..."

Prof. Dr. Mehmet Can AKYOLCU
Türk Biyofizik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı


EBSADaveti:

EBSA invites all Member Societies to nominate candidates for the EBSA Young Investigators’ Medal and Prize, to be awarded at the IUPAB/EBSA Congress in Edinburgh in July 2017. The winner of the Prize receives 2000 EUR and a medal, and will present a lecture at the Congress, as well as be expected to contribute an article to the European Biophysics Journal (either a review or original article). Nominations (at most 2 pages long) by the National Societies (only one nomination from any Society) The procedure for the nomination is described on the EBSA webpage: http://ebsa.org/portal/prize-and-medal.

 

Lipid Biyofiziği Ödül Duyurusu

"Değerli Türk Biyofizik Derneği Üyeleri,

Aşağıda sunulan metinden de anlaşılacağı gibi EBSA Temmuz 2017 de Edinburg'da yapılacak olan  EBSA/IUPAB  kongresinde ''Avanti Polar Lipids'' olarak adlandırılan çalışmalar arasından bir ödül vermeyi planlamıştır. Daha fazla bilgiye  http://ebsa.org/portal/prize-and-medal adresinden ulaşmak mümkündür. Bu ödül için kişisel başvuruda bulunmak mümkündür ancak Türk Biyofizik Derneği üyesi olma şartı aranmaktadır. Söz konusu alanda çalışan üyelerimiz doğrudan EBSA Başkanı Prof. Helmut Grubmüller (hgrubmu@gwdg.de) 31 Aralık 2016 tarihine kadar başvurabilirler.

Bilgilerinize sunarız."

Prof. Dr. Mehmet Can AKYOLCU
Türk Biyofizik Derneği Yönetim Kurulu Başkanı


EBSA Daveti:

EBSA invites individual nominations for the Avanti Polar Lipids / EBSA Award, which will be presented at the IUPAB/EBSA Congress in 2017 to an investigator for outstanding contributions to our understanding of lipid biophysics. The winner receives a Prize of US$ 3,000, and will present a lecture at the Congress. Additionally, a review article for the European Biophysics Journal is desired, submitted within 3 months of the award being made known the recipient. The nominee must be a member of an EBSA adherent member Society that is in good standing. The nomination packet, in PDF format, should be emailed by the nominator to the current EBSA President, Prof. Helmut Grubmüller (hgrubmu@gwdg.de) before 31 December 2016.The procedure for the nomination is described on the EBSA webpage: http://ebsa.org/portal/prize-and-medal
I would be grateful if you would remind your Societies’ members of these two awards, and of the deadlines.

Prof. Helmut Grubmüller
EBSA President

Sayfa Başı | İletişim | ©2014 SG